Gizlilik Politikamız


İşbu gizlilik sözleşmesi; VademecumOnline.com.tr isimli (bundan sonra “VademecumOnline”) websitesi üzerinden ÜYELERE/KULLANICILARA sağlanan servisler ile ilgili olarak, Vademecum Yayınclık A.Ş. (bundan sonra “Vademecum”) servislerine üye olmak için ÜYELERDEN/KULLANICILARDAN üyeliğin başlatılması, Vademecum servis ve/veya hizmetlerinin sunulması aşamalarında talep edilen kişisel bilgilerin, mali bilgilerin ve iletişim bilgilerinin saklanma ve kullanılma koşullarının düzenlenmesi için akdedilmiştir.

ÜYELERİMİZ/KULLANICILARIMIZ VademecumOnline web sitesinde kayıt yaptıklarında şağıdaki maddeleri kabul ettiklerini beyan etmektedirler. Aşağıda yer alan Gizlilik ilkeleri maddelerinin herhangi bir kısmını ya da tamamını kabul etmeyen kullanıcıların Vademecum tarafından sunulan hizmetleri kullanmamaları gerekir.

1- Kişisel bilgileriniz olarak tanımlanan; adınız, soyadınız, adres bilgileriniz, e-posta adresiniz, cep telefonu numaranız, vb bilgiler, Vademecum servisleri ve hizmetleri hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek ve üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla saklanmaktadır. VADEMECUMONLINE’a üye olmak üzere üye kayıt formunu doldurduğunuz ve onayladığınız andan itibaren aksini talep etmediğiniz sürece Vademecum servisleri ve/veya hizmetleri ile ilgili bilgilendirme e-postaları e-posta adresinize ve/veya cep telefonunuza gönderilecektir. ÜYELER/KULLANICILAR herhangi bir zamanda bu e-postaları almamak için bizimle bağlantıya geçerek bilgilendirme listemizden çıkartılmayı talep etme hakkını haizdirler.

2- ÜYELERİN/KULLANICILARIN uygulama içerisinde yaptığı her işlem çeşitli verilerle (ip, referrer, zaman, cookie vb) birlikte loglanır ve kayıtları saklı tutulur.

3- VADEMECUMONLINE, üyelik formlarından ve diğer şekilde topladığı kişisel bilgileri (isim,soyisim, telefon numarası, e-posta adresi), söz konusu ÜYENİN/KULLANICININ haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır. Toplanan bilgiler Vademecum tarafından şu amaçlarla kullanılabilinir: Üye/Kullanıcı profili belirlemek ve analizini yapmak, uygulama içeriğini üye ve kullanıcıların isteklerine ve ihtiyaçlarına göre geliştirmek,Uygulama içi tanıtım sunulması amacı ile kişisel bilgi içermeyen üye/kullanıcı profillerini 3.kişilerle paylaşmak

4- VADEMECUMONLINE servisleri sponsorluklara açıktır. VADEMECUMONLINE içinde yer alacak olan tanıtımlardan kullanıcı şikayetçi olamaz. Her tanıtım ilgili sponsor firmanın sorumluluğundadır. Vademecum kullanılan ilan içeriği ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

5- ÜYELERİN/KULLANICILARIN kullanıcı bilgileri, ancak resmi makamlarca usulüne uygun olarak talep edilmesi halinde ve yürürlükteki mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

6- Üyelik Sistemine girilen tüm bilgilere sadece ilgili ÜYE/KULLANICI ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece ilgili ÜYE/KULLANICI değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

7- ÜYE/KULLLANICI tarafından, VADEMECUMONLINE’da Vademecum servisleri ve/veya hizmetleri ile ilgili olarak bir satın alma yapıldığı takdirde, ÜYE/KULLANICI’ya ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektediler. Paylaşılacak bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dâhil olmak ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir. Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, güvenliğinizi en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde VADEMECUMONLINE sunucularında tutulmamaktadır. VADEMECUMONLINE’da başkaca internet sitelerinin, mobil uygulamaların linkleri bulunabilir. VADEMECUM, bu web sitelerinin ve uygulamalarının gizlilik uygulamaları veya içeriklerinden veya üçüncü tarafların gizlilik politikaları ve uygulamalarından sorumlu değildir.

8- Vademecum, Gizlilik politikasında kısmen ya da tamamen değişiklikler yapma hakkını haizdir. Böyle bir durumda bu değişiklikler VADEMECUMONLINE üzerinde anında düzeltilecektir. Değişikliklere bağlı olarak yapılan düzeltmeler; VADEMECUMONLINE içinde ilgili sayfada ya da size e-posta gönderimiyle duyurulabilir. VADEMECUMONLINE’ı kullanmaya devam ederek ÜYE/KULLANICI gizlilik politikasındaki değişiklikleri kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.