ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 20 saşelik ambalaj
ASPIRIN COMPLEXORAL SUSPANSIYON GRANULLU 500/30 MG 20 SASE
Üretici: Bayer
Sadece eczanelerde satılır.
Son Duyuru: 31.03.2026 - Kullanım Durdurma (Ceren Üretim Plastik Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş) Detaylar
* Vademecum, sadece sağlık profesyonellerine ilaç bilgi kaynağı hizmeti sağlamaktadır. İlaç satışı, temini vb. hizmetleri bulunmamaktadır.
| Perakende Satış Fiyatı : | 472.38 TL |
| Barkod : | 8699546241248 |
| Fiyat geçerlilik tarihi : | 01.04.2026 |
Eşdeğer İlaçlar
| İlaç Adı | Firma | Fiyat |
|---|---|---|
| ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 20 saşelik ambalaj Mevcut | Bayer | 472.38 TL |
| ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 10 saşelik ambalaj | Bayer | 375,15 TL |
Yan Etkiler
çok seyrek: 10,000 hastanın birinden az görülebilir (%0.001 - %0.01)
- Baş ağrısı
- Kulak çınlaması
- Baş dönmesi
- Nöbet
- Halüsinasyon
- Düzensiz kalp atışı
- Zihin bulanıklığı
- Solunum güçlüğü
- Idrar yapmada zorluk
- El/ayak/bilek veya ağız-boğaz çevresinin nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi
- Karaciğer enzimlerinde artış
- Ani aşırı duyarlılık tepkisi
- Demir eksikliği anemisine yol açabilecek mide-bağırsak kanaması
- Kanama riskinde artış
- Astım hastalarında aşırı duyarlılık reaksiyonları
- Tansiyon düşmesinin eşlik ettiği şiddetli deri döküntüleri
- Delinmeye kadar varabilen mide-bağırsak ülseri
- Kontrol altına alınmamış yüksek tansiyon
- Kan sulandırıcı tedavi alan hastalarda beyin kanaması riskinde artış
- Duymada bozukluk
- Kalp hızında artma ya da azalma
- Mesanenin tam boşaltılamaması hissi
- Diğer santral sinir sistemi bozuklukları
Genel yan etkiler
- Baş ağrısı
- Sersemlik
- Uykusuzluk
- ,sinirlilik
- Aşırı terleme
- Baş dönmesi
- Kusma
- Karın ağrısı
- Mide bulantısı
- Huzursuzluk
- Halsizlik
- Titreme
- Mide ekşimesine bağlı göğüste yanma hissi
- Ciltte solgunluk
Prospektüs
Sık Sorulan Sorular
ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 20 saşelik ambalaj güncel perakende satış fiyatı 472.38 TL'dir.
Evet, ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 20 saşelik ambalaj beyaz reçetelidir.
ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 20 saşelik ambalaj'in etken maddesi Asetil salisilik asit'dür.
ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 20 saşelik ambalaj, Bayer tarafından üretilmektedir.
ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 20 saşelik ambalaj'in barkod numarası 8699546241248'tür.
Daha fazla bilgiye erişmek için
