ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 10 saşelik ambalaj

ASPIRIN COMPLEXORAL SUSPANSIYON GRANULLU 500/30 MG 10 SASE

Üretici: Bayer

Sadece eczanelerde satılır.

Son Duyuru: 31.03.2026 - Kullanım Durdurma (Ceren Üretim Plastik Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş) Detaylar
* Vademecum, sadece sağlık profesyonellerine ilaç bilgi kaynağı hizmeti sağlamaktadır. İlaç satışı, temini vb. hizmetleri bulunmamaktadır.
    Perakende Satış Fiyatı : 375.15 TL
Barkod : 8699546241231
Fiyat geçerlilik tarihi : 01.04.2026

Eşdeğer İlaçlar

İlaç Adı Firma Fiyat
ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 10 saşelik ambalaj Mevcut Bayer 375.15 TL
ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 20 saşelik ambalaj Bayer 472,38 TL

Yan Etkiler

çok seyrek: 10,000 hastanın birinden az görülebilir (%0.001 - %0.01)

  • Baş ağrısı
  • Kulak çınlaması
  • Baş dönmesi
  • Nöbet
  • Halüsinasyon
  • Düzensiz kalp atışı
  • Zihin bulanıklığı
  • Solunum güçlüğü
  • Idrar yapmada zorluk
  • El/ayak/bilek veya ağız-boğaz çevresinin nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi
  • Karaciğer enzimlerinde artış
  • Ani aşırı duyarlılık tepkisi
  • Demir eksikliği anemisine yol açabilecek mide-bağırsak kanaması
  • Kanama riskinde artış
  • Astım hastalarında aşırı duyarlılık reaksiyonları
  • Tansiyon düşmesinin eşlik ettiği şiddetli deri döküntüleri
  • Delinmeye kadar varabilen mide-bağırsak ülseri
  • Kontrol altına alınmamış yüksek tansiyon
  • Kan sulandırıcı tedavi alan hastalarda beyin kanaması riskinde artış
  • Duymada bozukluk
  • Kalp hızında artma ya da azalma
  • Mesanenin tam boşaltılamaması hissi
  • Diğer santral sinir sistemi bozuklukları

Genel yan etkiler

  • Baş ağrısı
  • Sersemlik
  • Uykusuzluk
  • ,sinirlilik
  • Aşırı terleme
  • Baş dönmesi
  • Kusma
  • Karın ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Huzursuzluk
  • Halsizlik
  • Titreme
  • Mide ekşimesine bağlı göğüste yanma hissi
  • Ciltte solgunluk

çok seyrek: 10,000 hastanın birinden az görülebilir (%0.001 - %0.01)

  • Baş ağrısı
  • Kulak çınlaması
  • Baş dönmesi
  • Nöbet
  • Halüsinasyon
  • Düzensiz kalp atışı
  • Zihin bulanıklığı
  • Solunum güçlüğü
  • Idrar yapmada zorluk
  • El/ayak/bilek veya ağız-boğaz çevresinin nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi
  • Karaciğer enzimlerinde artış
  • Ani aşırı duyarlılık tepkisi
  • Demir eksikliği anemisine yol açabilecek mide-bağırsak kanaması
  • Kanama riskinde artış
  • Astım hastalarında aşırı duyarlılık reaksiyonları
  • Tansiyon düşmesinin eşlik ettiği şiddetli deri döküntüleri
  • Delinmeye kadar varabilen mide-bağırsak ülseri
  • Kontrol altına alınmamış yüksek tansiyon
  • Kan sulandırıcı tedavi alan hastalarda beyin kanaması riskinde artış
  • Duymada bozukluk
  • Kalp hızında artma ya da azalma
  • Mesanenin tam boşaltılamaması hissi
  • Diğer santral sinir sistemi bozuklukları

Genel yan etkiler

  • Baş ağrısı
  • Sersemlik
  • Uykusuzluk
  • ,sinirlilik
  • Aşırı terleme
  • Baş dönmesi
  • Kusma
  • Karın ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Huzursuzluk
  • Halsizlik
  • Titreme
  • Mide ekşimesine bağlı göğüste yanma hissi
  • Ciltte solgunluk

Prospektüs

Kullanım Şekli ve Dozu: Bu ilacın kullanım şekli ve dozu hakkında detaylı bilgi için prospektüsü inceleyiniz.

Kontrendikasyonlar: İlacın kullanılmaması gereken durumlar ve dikkat edilmesi gereken hususlar...

İlaç Etkileşimleri: Diğer ilaçlarla birlikte kullanımında dikkat edilmesi gereken durumlar...

Tam Prospektüs Bilgisi Kullanım şekli, dozaj, uyarılar ve daha fazlası Prospektüsü Görüntüle

Sık Sorulan Sorular

ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 10 saşelik ambalaj güncel perakende satış fiyatı 375.15 TL'dir.
Evet, ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 10 saşelik ambalaj beyaz reçetelidir.
ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 10 saşelik ambalaj'in etken maddesi Asetil salisilik asit'dür.
ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 10 saşelik ambalaj, Bayer tarafından üretilmektedir.
ASPİRİN COMPLEX Oral Süspansiyon İçin Granül İçeren Saşe 500 mg/30 mg 10 saşelik ambalaj'in barkod numarası 8699546241231'tür.
Daha fazla bilgiye erişmek için
Ücretsiz Kayıt Ol